ବିନା ATM କାର୍ଡ ରେ କିପରି ଉଠାଇବେ ଟଙ୍କା, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା….

SBI ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖବର । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ନେବା କଷ୍ଟକର ହୁଏ କିମ୍ବା ଘରେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଏଟିଏମ୍ କାର୍ଡ ଭୁଲିଯାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ପଡେ, ତେବେ ଏଥର ଆପଣଙ୍କୁ ଆଉ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ବିନା ଏଟିଏମରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ । ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ସାର୍ବଜନୀନ କ୍ଷେତ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଏସବିଆଇ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏଟିଏମ୍ / ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ବିନା YONO କ୍ୟାଶ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛି । ଏହାର ସାହାଯ୍ୟରେ, ଆପଣ ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏଟିଏମରୁ, POS ଟର୍ମିନାଲ୍ ଏବଂ ଗ୍ରାହକ ସେବା ପଏଣ୍ଟ (CSP) ରୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ । SBI ର YONO App ଆପ୍ ଜରିଆରେ ଆପଣ ଦେଶର ଯେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଏସବିଆଇ ଏଟିଏମରୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରିବେ । ତେବେ ଏହା କିପରି କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

  • ବିନା ATM କାର୍ଡରେ ଟଙ୍କା ଉଠାଇବାକୁ ହେଲେ ପ୍ରଥମେ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନରେ SBIର ୟୋନୋ ଆପ୍(YONO App) ଡାଉନଲୋଡ କରି ଲଗ୍ ଇନ୍ କରନ୍ତୁ ।
ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ
  • ଏହାପରେ ହୋମ ପେଜରେ YONO Cash ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ
  • ବର୍ତ୍ତମାନ YONO Cash ରେ ATM ବିଭାଗରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ
  • ଆସୁଥିବା ବକ୍ସରେ ଆବଶ୍ୟକ ଟଙ୍କାର ପରିମାଣ ଲେଖନ୍ତୁ ।
  • ଏହାପରେ ୬ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ପିନ୍ କୋଡ୍ ବନାନ୍ତୁ ।
  • ଏହାପରେ ଏକ YONO ନଗଦ କାରବାର ନମ୍ବର ଆପଣଙ୍କ ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିବ ଏବଂ ଏହା କେବଳ ୬ ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ବୈଧ ରହିବ ।
  • ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ATM ରେ ଥିବା YONO କ୍ୟାଶ୍ ଅପ୍ସନ୍ ଉପରେ ଟ୍ୟାପ୍ କରନ୍ତୁ ।
  • ଏହା ପରେ, ପଞ୍ଜୀକୃତ ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବରକୁ ପଠାଯାଇଥିବା YONO କ୍ୟାଶ୍ କାରବାର ନମ୍ବର ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉତ୍ପାଦିତ ୬ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ PIN ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ
  • ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମାପ୍ତ ହେବା ପରେ, ଆପଣ ଏଟିଏମ୍ ମେସିନରୁ ,ପିଓଏସ ଟର୍ମିନାଲ ଏବଂ ଗ୍ରାହକ ସେବା ପଏଣ୍ଟରୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିପାରିବେ ।
  • ଏହି ସୁବିଧା ମାଧ୍ୟମରେ, ଆପଣ ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ୧୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉଠାଇ ପାରିବେ ।
Leave a comment