ହ୍ବାଟ୍ସଆପରେ ଆସିଲା ପ୍ରିମିୟମ୍ ସବ୍‌ସ୍କ୍ରିପସନ୍ ଯୋଜନା, ଏଣିକି ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ୟୁଜରଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ଚାର୍ଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ୟୁଜରଙ୍କ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର। ଏଣିକି ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ୟୁଜରଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ହେବ ଚାର୍ଜ। ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଏହାର ପ୍ରିମିୟମ୍ ସବସ୍କ୍ରିପସନ୍ ଯୋଜନା ରିଲିଜ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଏହାଫଳରେ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଅଧିକ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହିତ ଭିଡିଓ କଲ୍ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ। ଆପଣ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ୪ରୁ ଅଧିକ ଡିଭାଇସରେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ଲିଙ୍କ୍ ମଧ୍ୟ ଯୋଡିପାରିବେ।

ଉଭୟ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଏବଂ ଆଇଓଏସ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଯୋଜନା ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଜ୍‌ନେସ୍‌ ୟୁଜରଙ୍କ ପାଇଁ ବାହାରେ ରହିଛି। ବ୍ୟବସାୟ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଯୋଜନା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ ନାହିଁ। ୯୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ସେମାନେ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ବର୍ତ୍ତମାନ ୪ଟି ଡିଭାଇସରେ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରିପାରିବେ। ପ୍ରିମିୟମ୍ ସଦସ୍ୟମାନେ ଏକାସାଙ୍ଗରେ ୧୦ ଟି ଡିଭାଇସ୍ ସଂଯୋଗ କରିବାର ସୁବିଧା ପାଇବେ। ବୈଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଭିଡିଓ କଲିଂରେ ଯୋଗ କରାଯାଇଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ, ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ରେ ଏକ ଭିଡିଓ କଲ୍‌ରେ ୩୨ ଜଣଙ୍କୁ ସଂଯୋଗ କରାଯାଇପାରିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ଅଧିକ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗ କରିପାରିବେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବର୍ତ୍ତମାନ ହ୍ବାଟ୍ସଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପରେ ୫୧୨ ବଦଳରେ ୧୦୨୪ ସଦସ୍ୟ ଯୋଡିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇପାରିବ। ଗ୍ରୁପ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସୀମା ଚଳିତବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ୨୫୬ରୁ ୫୧୨କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିଲା।

Leave a comment