ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଟାରଜାନ ଅଭିନେତା ଜୋ ଲାରାଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି

ଆମେରିକାର ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଟାରଜାନ ଅଭିନେତା ଜୋ ଲାରାଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜୋ ଲାରାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ବରଣ କରିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜେ ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ଗୁଏନ୍ ଶ୍ୟାମ୍ବଲିନ୍ଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ | ରଥରଫୋର୍ଡ କାଉଣ୍ଟି ଫାୟାର ରେସକ୍ୟୁ କ୍ୟାପଟେନ ଜନ୍ ଇଙ୍ଗଲେ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ମିରନା ନିକଟ ପର୍ସି ପୁରୋହିତ ହ୍ରଦରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଓ ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି। କାଉଣ୍ଟି ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ୭ ଜଣଙ୍କୁ ବ୍ରେଣ୍ଡନ୍ ହାନ୍ନା, ଗ୍ୱେନ୍ ଏସ୍ ଲାରା, ୱିଲିୟମ୍ ଜେ ଲାରା, ଡେଭିଡ୍ ଏଲ୍ ମାର୍ଟିନ୍, ଜେନିଫର୍ ଜେ ମାର୍ଟିନ୍, ଜେସିକା ୱାଲ୍ଟର୍ସ ଏବଂ ଜୋନାଥନ୍ ୱାଲ୍ଟର ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି, ସମସ୍ତେ ଟେନେସିର ବ୍ରେଣ୍ଟଉଡ୍ ବାସିନ୍ଦା। ପରିବାର ସହିତ ନିଶ୍ଚିତ କରିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ନାମ ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯାଇଛି।

ଫେଡେରାଲ୍ ଆଭିଏସନ୍ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ଶନିବାର ଦିନ ରାତି ୧୧ ଟାରେ ରାଉଟରଫୋର୍ଡ କାଉଣ୍ଟି ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଉଡ଼ିବା ପରେ ଏକ ‘ସେସନା ସି୫୦୧ ‘ ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ସ୍ମିରନା ନିକଟ ପର୍ସି ପୁରୋହିତ ହ୍ରଦରେ ଖସିପଡିଥିଲା। ଏହି ବିମାନ ସ୍ମିରନା ରାଉଟରଫୋର୍ଡ କାଉଣ୍ଟି ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ପାଲମ ବିଚ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରକୁ ଯାଉଥିଲା। ଟେନିସି ହାଇୱେ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ନ୍ୟୁଜ ଆଉଟଲେଟକୁ କହିଛି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀମାନେ ବିମାନଟି ପାଣିରେ ପଡ଼ିଥିବାର ଦେଖିଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଜାତୀୟ ପରିବହନ ସୁରକ୍ଷା ବୋର୍ଡ ଏବଂ ଏଫଏଏ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ଅଛନ୍ତି।

Leave a comment