କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ପୁଣି ଥରେ ରାଜନୈତିକ ନାଟକ ଆରମ୍ଭ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବେ କି ୟେଦିୟୁରପ୍ପା !

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ପୁଣି ଥରେ ରାଜନୈତିକ ନାଟକ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ସଙ୍କେତ ମିଳିଛି | ରାଜ୍ୟରେ ନେତୃତ୍ୱ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ମଧ୍ୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବି.ଏସ୍ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ହାଇକମାଣ୍ଡ ଯାହା ବି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ ମୁଁ ତାହା ପାଳନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ । ଜୁଲାଇ ୨୬ରେ ରାଜ୍ୟରେ ଆମ ସରକାରର ଦୁଇ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ହେଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ | ଏହା ପରେ ଜାତୀୟ ସଭାପତି ଜେପି ନଡ୍ଡା ଯାହା କହିବେ ମୁଁ ତାହା ମାନିବି। ବିଜେପିକୁ କ୍ଷମତାକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ମୋର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। ଏହି ମିଶନରେ ମୋତେ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ମୁଁ ସମସ୍ତ ଦଳର କର୍ମୀ ଏବଂ ମୋର ସାଥୀ ନେତାମାନଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରୁଛି ।

ଗତ ସପ୍ତାହରେ ବିଏସ୍ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଯାଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହ ଅନେକ ନେତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା ଯେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତୃତ୍ୱ ତାଙ୍କୁ ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଫେରିବା ପରେ ୟେଦିୟୁରପ୍ପା ଏଭଳି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାକୁ ଖଣ୍ଡନ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଏହି ପଦରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏପରିକି ଦଳୀୟ କର୍ମୀ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ନ ରହି ତାଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିବାକୁ ଏହି ୭୫ ବର୍ଷୀୟ ନେତା କହିଥିଲେ ।

ଏଥିସହିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ
Leave a comment