କରିନାଙ୍କ ୧୦ ଫ୍ଲପ୍ ମୁଭି

ବଲିଉଡ ନାୟିକା କରିନା କପୁର ଖାନ୍ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୪୧ ବର୍ଷ ବୟସରେ ପାଦ ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ଅନେକ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଭେଟି ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଦଶଟି ଫ୍ଲପ୍ ଫିଲ୍ମ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରକୁ ବେଶ୍ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଅନେକ ଆଶା ଓ ଭରସା ନେଇ କରିନା ସେଥିରେ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହି ଚିତ୍ରଗୁଡ଼ିକ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ସଫଳ ହୋଇ ପାରି ନ ଥିଲା । ସେଇ ଫିଲ୍ମଗୁଡ଼ିକ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…..

ଦୋସ୍ତି -ଫ୍ରେଣ୍ଡସ ଫର୍ ଏଭର

ଏହି ଚିତ୍ରରେ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର, ବବି ଦେଓଲ, ଲାରା ଦତ୍ତ, ଜୁହି ଚାୱଲା ପ୍ରମୁଖ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହି ଫିଲ୍ମ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ସେତେଟା ବ୍ୟବସାୟ କରିପାରି ନ ଥିଲା । ତା’ସହ ଦର୍ଶକ ମଧ୍ୟ ଏହି ଫିଲ୍ମରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ।

ଫିଦା

କରିନାଙ୍କ ଫ୍ଲପ୍ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରୁ ଏହା ହେଉଛି ଅନ୍ୟତମ। ପୂର୍ବତନ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ସାହିଦ କପୁରଙ୍କ ସହ ଏହି ଚିତ୍ରରେ କରିନା ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏଥିରେ ଫରଦିନ ଖାନ୍ ବି ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଉକ୍ତ ଫିଲ୍ମରେ କରିନାଙ୍କ ଅଭିନୟ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରି ନ ଥିଲା ।

ଗୋରୀ ତେରେ ପ୍ୟାର୍ ମେଁ

ପୁନିତ୍‌ ମାଲହୋତ୍ରାଙ୍କ ନିର୍ଦେଶନାରେ ଏହି ଚିତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିଲା। ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ ଇମରାନ ଖାନ୍ ଓ କରିନା। ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ଏହି ଚିତ୍ର ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସାମ୍ନା କରିଥିଲା। ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରୁ ହିଁ ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରୁ ଉଠିଯାଇଥିଲା ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର।

ହିରୋଇନ୍

ମଧୁର ଭଣ୍ଡାରକରଙ୍କ ନିର୍ଦେଶନାରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ‘ହିରୋଇନ’ରେ କରିନାଙ୍କ ସହ ଅର୍ଜୁନ ରାମପାଲ ଓ ରଣଦୀପ ହୁଡା ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ଆଶାନୁରୂପକ ବ୍ୟବସାୟ କରିପାରି ନ ଥିଲା ।

ଜିନା ସିର୍ଫ ମେରେ ଲିଏ

୨୦୦୨ରେ ଏହି ଚିତ୍ର ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟକୁ ଆସିଥିଲା। ଏଥିରେ କରିନାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ତୁଷାର କପୁର ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଚିତ୍ରଟି କରିନାଙ୍କ ଫ୍ଲପ୍ ଫିଲ୍ମ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

କ୍ଯୁଁକି

ଏହି ଚିତ୍ରରେ ସୁପରଷ୍ଟାର୍ ସଲମାନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ସହ କରିନା ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏଥିରେ କରିନାଙ୍କ ଭୂମିକା ଥିଲା ଜଣେ ଡାକ୍ତରର। ଯଦିଓ ଚରିତ୍ରଟି ବେଶ୍ ଦମ୍‌ଦାର ଥିଲା, ତଥାପି ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ଫ୍ଲପ୍‌ ହୋଇଥିଲା ଏହି ଫିଲ୍ମ ।

ମେଁ ପ୍ରେମ୍ କି ଦିୱାନି ହୁଁ

ମେଁ ପ୍ରେମ୍ କି ଦିୱାନି ହୁଁ ଏହି ଚିତ୍ରରେ ପ୍ରେମ ସହ ପାରିବାରିକ ଆବେଗ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଥିଲା । ଦୁଇ ନାୟକ ହ୍ରିତିକ ରୋଶନ ଓ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନ ଏଥିରେ କରିନାଙ୍କ ସହ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଚିତ୍ରଟି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଛୁଇଁପାରି ନ ଥିଲା ।

ରିଫ୍ଯୁଜ

ଏହି ଚିତ୍ର ଜରିଆରେ କରିନା ବଲିଉଡରେ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ ଥିଲେ । ଏଥିରେ ଅଭିଷେକ ବଚ୍ଚନଙ୍କ ସହ ସେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ଫିଲ୍ମଟି ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବଲିଉଡକୁ ଦୁଇ ନୂଆ କଳାକାର କିନ୍ତୁ ମିଳିଥିଲେ।

ତଶନ

ସୈଫ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍, ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ସହ ଏହି ଚିତ୍ରରେ କରିନା ଅନ୍ୟତମ ଆକର୍ଷଣ ସାଜିଥିଲେ । ତେବେ ଫିଲ୍ମଟି ଫ୍ଲପ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଚିତ୍ରରରୁ ହିଁ କରିନା ଓ ସୈଫ୍‌ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ।

ୟାଦେଁ

ଏହି ଚିତ୍ରରେ ହ୍ରିତିକ୍ ରୋଶନ ଓ ଜ୍ୟାକି ଶ୍ରଫ୍‌ଙ୍କ ସହ କରିନା ଦର୍ଶକଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଭଲ କାହାଣୀ, ସଙ୍ଗୀତ ଥିଲେ ବି ଫିଲ୍ମଟି ସବୁବର୍ଗର ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିପାରି ନ ଥିଲା ।

 

Leave a comment