ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଭାରତକୁ ବଡ଼ ଝଟକା : ବାଦ୍‌ ପଡିଲେ ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଜାଡେଜା, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ

ଦୁବାଇ : ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଲାଗିଛି ବଡ଼ ଝଟକା। ଏସିଆ କପ୍‌ର ସୁପର ୪ ଅଭିଯାନ ପୂର୍ବରୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଦଳରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଛନ୍ତି। ଡାହାଣ ଆଣ୍‌ଠୁରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା କାରଣରୁ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଦଳରୁ ବାଦ୍‌ ପଡିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଜାଡେଜାଙ୍କ ବଦଳରେ ଦଳରେ ଅକ୍ସର ପଟେଲ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସେ ଦୁବାଇରେ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବେ।

ବିସିସିଆଇ ସୂଚନା ମୁତାବକ ଜାଡେଜା ତାଙ୍କ ଡାହାଣ ଆଣ୍ଠୁରେ ଆଘାତ କାରଣରୁ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ସେ ଚଳିତ ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଆଉ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିପାରିବେନି। ଜାଡେଜା ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍‌ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ରହିଛନ୍ତି।

ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥିଲେ ଜାଡେଜା 

ଏସିଆ କପରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବହୁତ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଥିଲେ। ସେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଦୁଇଟି ଓଭର ବୋଲିଂ କରି ୧୧ ରନ୍ ଦେଇଥିବା ବେଳେ  ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୯ ବଲ୍ରୁ ୩୫ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତାବ୍ଦୀର ସହଭାଗୀତା ସହ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ସହ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ସେହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ। ଏଥି ସହିତ ହଂକଂ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଜାଡେଜା ଚାରି ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ୍ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏକ ଚମତ୍କାର ରନ୍ ଆଉଟ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ।

ଏସିଆ କପ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳ
ରୋହିତ ଶର୍ମା (କ୍ୟାପଟେନ), କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ବିରାଟ କୋହଲି, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଦୀପକ ହୁଡା,ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ), ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ (ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ରବି ବିଷ୍ଣୋଇ , ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂହ,ଆଭେସ ଖାନ୍।

Leave a comment