ରାଜ୍ୟସଭାରେ ହଙ୍ଗାମା, ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ହାତରୁ ବିବୃତ୍ତି ପେପର ଛଡ଼ାଇ ଚିରିଦେଲେ ଟିଏମସି ସାଂସଦ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଗୁରୁବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ହାଇ ଡ୍ରାମା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ବିରୋଧୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରିଥିଲେ । ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପେଗାସସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିବୃତ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଠିଆ ହେବା ପରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ ସାଂସଦମାନେ ହଙ୍ଗାମା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସାଂସଦ ଶାନ୍ତନୁ ସେନ୍ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତରୁ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ପେପର ଛଡ଼ାଇ ନେଇ ଚିରି ଦେଇଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହାକୁ ଚିରି ଡେପୁଟି ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଚେୟାର ଆଡକୁ ଫିଙ୍ଗି ଥିଲେ ।

ପେଗାସସ୍ ମାମଲାରେ ଯେତେବେଳେ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ପେଗାସସ୍ ମାମଲାରେ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେବାକୁ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ବିରୋଧୀ ସାଂସଦମାନେ ଗୃହ ମଝିକୁ ଆସି ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହା ଉପରେ ଡେପୁଟି ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ହରିବଂଶ ବିରୋଧୀ ସାଂସଦମାନଙ୍କୁ ଅସାମ୍ବିଧାନିକ ଆଚରଣ ନକରିବାକୁ ଏବଂ ନିଜ ନିଜ ଆସନକୁ ଫେରି ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜର ବିବୃତ୍ତି ପୂରଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ବୈଷ୍ଣବ ବିବୃତ୍ତି ଦେବା ମାତ୍ରେ ଟିଏମସି ସାଂସଦ ଶାନ୍ତନୁ ସେନ୍ ତାଙ୍କ ଆସନକୁ ଯାଇ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କଠାରୁ କାଗଜପତ୍ର ଛଡ଼ାଇ ନେଇ ଚିରି ଡେପୁଟି ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଫୋପାଡ଼ିଥିଲେ । ଗୃହରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ ନହେବା ଦେଖି ଡେପୁଟି ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଗୃହକୁ ଅପରାହ୍ନ ୨ ଟା ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ କରିଥିଲେ । ଏହି ଉତ୍ତେଜନା ପରେ ରାଜ୍ୟସଭାକୁ ଶୁକ୍ରବାର ପର୍ୟ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ରଖାଯାଇଛି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିରୋଧୀ ଦଳର ସାଂସଦମାନେ ପେଗାସସ୍ ସ୍ପାଏୱେୟାର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରି ଗୁପ୍ତଚର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବା ପରେ ଆଜି ଗୃହକୁ ଦୁଇଥର ମୁଲତବୀ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ପେଗାସସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ଭାଷଣ ଦେବାବେଳେ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସଂସଦ ଅଧିବେଶନର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପେଗାସସ୍ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରେସ ରିପୋର୍ଟ କେବଳ ଏକ ସଂଯୋଗ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୂର୍ବରୁ ପେଗାସସରୁ ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ ହ୍ୟାକ୍ କରିବା ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ସମସ୍ତେ ଏହାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

 

Leave a comment
The Sakala ପ୍ରତି ମୁହୂର୍ତର ଖବର ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖାଇବାକୁ ଆମକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତୁ |
Dismiss
Allow Notifications