ସିଡିଏସ ଜେନେରାଲ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ପରଲୋକରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସିଡିଏସ ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ବିପିନ ରାୱତଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଅନ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତିଗଣ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଟ୍ୱିଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜେନେରାଲ ବିପିନ୍ ରାୱତ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧୁଲିକା ଜିଙ୍କ ଅକାଳ ବିୟୋଗରେ ମୁଁ ଚକିତ ଓ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରୁଛି। ଦେଶ ନିଜର ଜଣେ ସାହସୀ ପୁତ୍ରକୁ ହରାଇଛି। ମାତୃଭୂମି ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଚାରି ଦଶନ୍ଧିର ନିଃସ୍ୱାର୍ଥପର ସେବା ଅତୁଳନୀୟ ସାହସିକତା ଏବଂ ବୀରତ୍ୱରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ। ତାଙ୍କ ପରିବାର ପ୍ରତି ମୋର ସମବେଦନା। ଚପର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ଜାଣିବା ମୋ ପାଇଁ ଗଭୀର ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ। ମୁଁ ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କ ସହ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ପାଳନ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ସମସ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଶୋକସନ୍ତପ୍ତ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କୁ ମୋର ହୃଦୟରୁ ସମବେଦନା ଜ୍ଞାପନ କରୁଛି।

ସେହିପରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ କରିଛନ୍ତି, ଜେନେରାଲ ରାୱତ ଥିଲେ ଅଦ୍ୱିତୀୟ ଯୋଦ୍ଧା । ଆମେ ଜଣେ ସଚ୍ଚା ଦେଶ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ହରାଇଲୁ । ଦେଶ ବିପିନଙ୍କ ଯୋଗଦାନକୁ କେବେ ଭୁଲିବ ନାହିଁ । ସେନାର ଆଧୁନିକରଣରେ ବିପିନଙ୍କ ଭୂମିକା ଅତୁଳନୀୟ । ଭାରତ ତାଙ୍କର ଅପୂର୍ବ ସେବାକୁ କେବେବି ଭୁଲିପାରିବ ନାହିଁ।

ଜେନେରାଲ ରାୱତଙ୍କ ପରଲୋକରେ ଗଭୀର ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରି ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂହ । ସେ ଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, ଆଜି ତାମିଲନାଡୁରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଡିଫେନ୍ସ ଷ୍ଟାଫ୍ ଜେନେରାଲ୍ ବିପିନ୍ ରାୱତ, ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୧୧ ଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର ଆକସ୍ମିକ ଦେହାନ୍ତରେ ମୁଁ ଗଭୀର ଭାବେ ଦୁଃଖିତ। ତାଙ୍କର ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁ ଆମର ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀ ଏବଂ ଦେଶ ପାଇଁ ଏକ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି। ଜେନେରାଲ ରାୱତ ଅସାଧାରଣ ସାହସ ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ ସହିତ ଦେଶ ସେବା କରିଥିଲେ। ପ୍ରତିରକ୍ଷା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ମୁଖ୍ୟ ଭାବରେ ସେ ଆମର ସଶସ୍ତ୍ର ବାହିନୀର ମିଳିତ କାର୍ଯ୍ଯ କୁଶଳତା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ।

Leave a comment