bitcoin
Bitcoin (BTC) 2,260,126.76 0.41%
ethereum
Ethereum (ETH) 139,030.44 0.86%
tether
Tether (USDT) 77.71 0.05%
usd-coin
USD Coin (USDC) 77.79 0.11%
bnb
BNB (BNB) 23,697.44 0.43%
xrp
XRP (XRP) 30.03 2.17%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 77.87 0.01%
cardano
Cardano (ADA) 35.94 1.94%
solana
Solana (SOL) 3,273.78 1.48%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 6.37 3.78%

ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲା ପକିସ୍ତାନର ଡ୍ରୋନ୍‌, ଉଡ଼ାଇ ଦେଲା ବିଏସଏଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ନିଜର ଘୃଣ୍ୟ କାମରୁ ନିବୃତ ରହୁନି ପାକିସ୍ତାନ। ଗତ ୩ ଦିନ ତଳେ  ଜାମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ସାମ୍ବା ସେକ୍ଟରରେ ଏକ ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଠାବ ହେବା ପରେ ଆଜି ପୁଣି ପକିସ୍ତାନ ଡ୍ରୋନ୍‌ର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ କରିଛି । ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭.୨୫ ସମୟରେ ଜାମ୍ମୁର ଆର୍ନିଆ ସେକ୍ଟରରେ ଡ୍ରୋନ୍ ଗତିବିଧି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​।ଯାହା ଭାରତ ସୀମାକୁ ପ୍ରବେଶ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲା। ଏହା ଦେଖିବା ପରେ ବିଏସଏଫ ପକ୍ଷରୁ ଗୁଳିମାଡ କରାଯାଇଥିଲା। ଯବାନଙ୍କ ୬ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳିମାଡ ପରେ  ଡ୍ରୋନଟି ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିମୁଖେ ଫେରିଯାଇଥିଲା। ଡ୍ରୋନ ଫେରିଯିବା ପରେ ବିଏସ୍ଏଫ୍ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ କରୁଛନ୍ତି।

୨୨ ଏପ୍ରିଲରେ, ଜାମ୍ମୁର ସଞ୍ଜୱାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ଦୁଇଜଣ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ  ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ। ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ତାଙ୍କୁ ସାମ୍ବାର ସୋପୋୱାଲ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ମିନି ଟ୍ରକରେ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଭାରତରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ। ନିରାପତ୍ତା ରକ୍ଷୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ସଂଗଠନର ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇବାର ପ୍ରାୟ ୧୪ ଦିନ ପରେ ସାମ୍ବା ସେକ୍ଟରରୁ ଏହି ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ଠାବ ହୋଇଛି।ସୁଡ଼ଙ୍ଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଖୋଳତାଡ଼ ଜାରି ରହିଛି ଏବଂ ଏହା କେଉଁ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲମ୍ବିଛି ତାହାର ସନ୍ଧାନ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ସୀମାନ୍ତରେ ଥିବା ଚକ୍ ଫକିରା ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟଠାରୁ ୩୦୦ ମିଟର ଦୂର ତଥା ଭାରତୀୟ ଗ୍ରାମଠାରୁ ମାତ୍ର ୭୦୦ ମିଟର ଦୂରରେ ଠାବ ହୋଇଥିଲା ଏହି ସୁଡ଼ଙ୍ଗ।

Leave a comment