15th Aug sidebar
15th Aug sidebar

ତୃପ୍ତି-ବାବୁସାନ-ପ୍ରକୃତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ କନ୍ଦଳ: ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବାବୁସାନ୍

ଭୁବନେଶ୍ବର: ବାବୁସାନ୍‍-ତୃପ୍ତି-ପ୍ରକୃତି କଳିରେ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଛି ଆଉ ଏକ ଅଧ୍ୟାୟ। ଉଭୟ ପରିବାର ଏହି କଳିକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନର କାଠଗଡ଼ାରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପ୍ରକୃତି ମିଶ୍ର ଓ ବାବୁସାନ ମହାନ୍ତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ପ୍ରକୃତି ନିଜ ପରିବାର ସହ ଗତକାଲି ସକାଳେ ଓ ବାବୁସାନ ଆଜି ସକାଳେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ବାବୁସାନ୍‌ ପହଞ୍ଚିବା କ୍ଷଣି ସେଠାରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ହେଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସାମ୍ନାରେ କିଛି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନରଖି ସିଧାସଳଖ ଘର ଅଭିମୁଖେ ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି ବାବୁ  । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଘରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପ୍ରକୃତି ଚେନ୍ନାଇରୁ ଫେରିଥିବା ନେଇ ପରିବାର ଲୋକେ ପୁଲିସକୁ ଅବଗତ କରିବା ପରେ ଖାରବେଳନଗର ଥାନା ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ଜଣେ ମହିଳା ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଗତକାଲି ଦିନ ୧୨ଟା ସମୟରେ ସତ୍ୟବିହାରସ୍ଥିତ ପ୍ରକୃତିଙ୍କୁ ଜେରା କରିଥିଲା। ଏକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ପ୍ରକୃତି ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ମାମଲା ସମ୍ପର୍କରେ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ଦ୍ୱୟ ପଚରାଉଚରା କରିଥିଲେ। ପଚରାଉଚରା ସମୟରେ ତାଙ୍କ ସହ ବାପା ମନ୍ମଥ ମିଶ୍ର, ମାଆ କୃଷ୍ଣପ୍ରିୟା ମିଶ୍ର ମଧ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହିଥିଲେ।

ରାସ୍ତାରେ କଣ ପାଇଁ ଝଗଡ଼ା ହେଲା, ବାବୁସାନ୍‍ଙ୍କ ସହ ଲିଭ୍‍ ଇନ୍‍ରେ ରହୁଥିଲେ କି? ତୃପ୍ତିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ବାବୁଶାନଙ୍କୁ ବ୍ଲାକମେଲ କରିବା ସହ ନିଶାଶକ୍ତ କରାଇଛନ୍ତି କି? ତାଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଧମକ ଦେବା ସହ ତାଙ୍କ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିଲେ। ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପୁଲିସ୍‍ ଆଜି ପ୍ରକୃତିଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ସେ ସହଯୋଗ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଧିକାରୀ। ବାବୁସାନ୍‍ଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତି ବ୍ରାଉନ୍‍ସୁଗର ଏବଂ ଗଞ୍ଜେଇ ଯୋଗାଇବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ତୃପ୍ତି। ଏସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରକୃତିଙ୍କୁ ପଚାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏହାକୁ ମିଛ ବୋଲି କହିଥିଲେ।

Leave a comment