ଗୋଆ ପାଇଁ ଆପର ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା

ଗୋଆ: ଗୋଆ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ତା’ର ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଗୋଆରେ ଅମିତ ପାଲେକର ଦଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚେହେରା ହେବେ। ଅମିତ ପାଲେକର ଭଣ୍ଡାରୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରି ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ,  ଏପରି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଆମେ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରର୍ଥୀ ଚୟନ କରିଛୁ ଯାହାଙ୍କ ହୃଦୟରେ ଗୋଆ ରହିଛି। ସେ ଗୋଆର ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇକିଯିବେ।  ସେ କୌଣସି ଧର୍ମ କିମ୍ବା ଜାତି ହୁଅନ୍ତୁ। ଯାହାକୁ ଆମେ ଗୋଆର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚେହେରା କରିବୁ, ସେ ସଚ୍ଚୋଟ ହେବେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଆର ଭଣ୍ଡାରୀ ସମାଜର ମନରେ ଅନ୍ୟାୟ ଅନୁଭବ ହେଉଛି। ଗତ ଷାଠିଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ସମାଜରୁ କେବଳ ଥରେ ଅଢେଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଜଣେ ମୁଖ୍ଯମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିଲେ।

ଗୋଆ ପାଇଁ ଆପ ପକ୍ଷରୁ ଅନେକ ପ୍ରତିଶୃତି ଦିଆଯାଇଛି।  ମାଗଣା ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଓ ଜଳ ଯୋଗାଇବା ସହିତ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ସଂଯୋଜକ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ  ୧୩ ପଏଣ୍ଟ ଏଜେଣ୍ଡା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଶିଳ୍ପ ଏବଂ ବାଣିଜ୍ୟ, ନିଯୁକ୍ତି, ଖଣି ଏବଂ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହାର ନିର୍ବାଚନ ଏଜେଣ୍ଡାରେ ଆପ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ମାସକୁ ୩୦୦୦ ଟଙ୍କା ବେକାରୀ ଭତ୍ତା ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛି।

 

 

 

Leave a comment