ରାଜସ୍ଥାନରୁ ଆସିଲା ଦୁଃଖଦ ଖବର, ପାଣି ପିଇବାକୁ ନ ପାଇ ୫ବର୍ଷ ଝିଅର ମୃତ୍ଯୁ

ଜାଲୋର: ରାଜସ୍ଥାନର ଜାଲୋର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏକ ଦୁଃଖଦ ଚିତ୍ର ସମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ପିଣି ନ ପିଇବାକୁ ପାଇ ଏକ ୫ବର୍ଷର ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଝିଅର ଜେଜେମା ମଧ୍ୟ ଚେତା ଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ତଳେ ପଡିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ବିଜେପି। କାହିଁକି କଂଗ୍ରେସ ଚୁପ ବସିଛି ବୋଲି ବିଜେପି ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏହି ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଘଟଣା ରବିବାର ଦିନ ଜାଲୋର ଜିଲ୍ଲାର ରାନୀୱାଡା ଅଞ୍ଚଳର ରୋଡା ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏଠାରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରାୟ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସରୁ ଅଧିକ ତାପାମାତ୍ରା ରହିଥିଲା। ପ୍ରବଳ ଖରା ଯୋଗୁଁ ପାଣି ପିାଇବାକୁ ନ ପାଇ ଉକ୍ତ ୫ବର୍ଷ ଝିଅର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଝିଅର ଜେଜେମା ସୁଖୀ ଦେବୀ ଅଚେତ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡ଼ିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏହି ସୂଚନା ପୁଲିସକୁ ଦେଇଥିଲେ। ପୁଲିସ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ। ଝିଅର ମୃତଦେହକୁ ପୁଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିବାସହ ବ୍ଯବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ। ପରେ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ଖବର ଅନଯାୟୀ, ସୁଖୀ ଦେବୀ ନାତୁଣୀ ଅଞ୍ଜଳୀଙ୍କ ସହ ସିରୋହି ନିକଟ ରାୟପୁରରୁ ଅପରାହ୍ନରେ ରାନୀୱାଡା ଅଞ୍ଚଳର ଡୁଙ୍ଗ୍ରି ସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଆସୁଥିଲେ। କରୋନା ଅବଧି ହେତୁ ଯାନବାହନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଫଳରେ ସେ ତାଙ୍କ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ନାତୁଣୀ ସହିତ ପାଦରେ ଚାଲିଚାଲି ନିଜ ଗାଁକୁ ଯାଉଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୨୦ ରୁ ୨୫ କିମି ଯାତ୍ରା କରିବା ପରେ ଦୁହେଁ ଅତ୍ୟଧିକ ଥକି ଯାଇଥିଲେ। ବାଲୁକା ଘାଟରେ ଉଭୟ ଶୋଷରେ ଅସହାୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଜଳ ନ ଥିବାରୁ ରୋଡା ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ୫ବର୍ଷ ଝିଏ ଅଞ୍ଜଳୀଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁଖୀ ଦେବୀ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ। କରୋନା ଲକଡାଉନ ଓ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ଲୋକଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଚଳପ୍ରଚଳ ନ ଥିଲା। ଯାହାଫଳରେ ଘଟଣାଟି ବହୁତ ବିଳମ୍ବରେ ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା।

Leave a comment
The Sakala ପ୍ରତି ମୁହୂର୍ତର ଖବର ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଖାଇବାକୁ ଆମକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତୁ |
Dismiss
Allow Notifications